2020 yılında taşınmaya ait sabit giderler ve sabit oranlar

2020 yılında taşınmaya ait sabit giderler ve sabit oranlar

Muhtemelen şunu biliyorsunuz: 3 kez taşınmak 1 yangına bedeldir. Ancak bazen yüksek maliyetlere rağmen, evden eve nakliyat konuşma dilinde ‘yakıldığınız’ anlamına gelmez. Kariyeriniz için harekete geçerseniz, masraflarınızı ıspatlayabildiğiniz sürece tüm masrafları vergiden düşebilirsiniz. Vergi amaçları için makbuz taşıma masrafları için sabit oranla ‘diğer masraflar’ olarak adlandırılabilir. Burada sizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

1. Nakliye Firmaları için maliyetler ve sabit oran nedir?

19. yüzyılda şair Hugo von Hofmannsthal, “Bütün hayat yine ebedi bir başlangıç” dedi. Türkiye Hükümeti bunu taşırken çok sayıda vergi avantajı ile tanır. Buna, taşımacılık maliyetleri için sabit oran dahildir. Sabit fiyat, yeni bir daire bulma, döşeme ve eski daireden ayrılma ile ilgili giderleri içermektedir.

Makbuzlarınızı tam olarak toplamadıysanız, vergiden taşınması durumunda münferit hizmetler yerine taşınan maliyetler için sabit bir ücret talep edebilirsiniz . Bu sabit oran sürekli artmaktadır. Bu aynı zamanda 2020 taşımacılıki maliyeti sabit oranı için de geçerlidir. Yeni nakliye sabit ücret oranı zaten mevcuttur.


1 Mart 2015’ten bu yana sabit oran

Evden Eve Nakliyat süresiEvli ve hayat arkadaşı için sabit oranBekarlar için sabit oranÇocuklar ve diğer akrabalar için miktarı artırın
01.03.2020 tarihinden itibaren1639 TL820 TL361 TL
1 Nisan 20191622 TL811 TL357 TL
01.03.2018 tarihinden itibaren1573 TL787 TL347 TL
itibaren 02/01/20171528 TL764 TL337 TL
01.03.2016 tarihinden itibaren1493 TL746 TL329 TL
1 Mart 20151460 TL730 TL322 TL

Bekar ve dul çocuklu, dul ve boşanmış eşler tarafından alınır. Ayrıca, aynı evde yaşayan diğer insanlar, örneğin çocuklar için sabit bir oran vardır.

Önemli: Son 2 yılda profesyonel nedenlerle taşındıysanız , sabit oran yüzde 50 oranında artacaktır .

2. Sabit fiyata hangi hizmetler dahildir?

Ankara Nakliyat maliyetleri için sabit oranın bir parçası olarak, yeni bir daire bulmak ve döşemekle ilgili tüm masrafları talep edebilirsiniz.
Bunlar:

 • Gazetelerde ve diğer medyalarda konaklama bulmak için reklamlar
 • Sözleşmeye bağlı olarak yapmak zorundaysanız, eski daire için kozmetik onarımları
 • Kimlik kartı, araba, telefon ve internet bağlantısı için kayıt ücretleri
 • Yeni dairede elektrik işleri
 • Elektrikli cihazların ve mutfak ekipmanlarının montajı ve montajı
 • Hareketli yardımcılar için ipuçları ve yemekler
 • Perdeleri değiştirin ve panjurları monte edin
 • Lambaların takılması

İpucu: Yukarıda belirtilen hizmetler için yaptığınız harcamaların, taşıma maliyetleri için sabit oranı aştığından emin misiniz? Taşımayla ilgili tüm makbuzları toplayın. nakliye maliyetleri için sabit ücret talep etmek zorunda değilsiniz. Ayrıca vergi dairesinden bireysel hizmetler talep edebilirsiniz.

3. Taşımacılık maliyetleri için sabit oranın koşulları nelerdir?

Şehirlerarası nakliye firmaları maliyetleri için sabit oran öncelikle profesyonel nedenlerle başka bir şehre taşınan kişiler tarafından kullanılabilir. Aynı yerde mi taşınıyorsunuz? Av tüfeğini henüz tahılın içine atmayın. Belki de aşağıdaki gereksinimlerden biri sizin için geçerlidir:

 • Yeni daire işyerinize daha yakındır. Günlük gidip gelme süresi (gidiş-dönüş) en az bir saat kısalırsa vergi dairesi bu nedeni tanır.
 • Taşınma, işyerinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
 • Bir eğitim veya kurs kursuna başlıyorsunuz.
 • Hareket ederek çift kat temizlikten kaçınırsınız.
 • Örneğin, bir daireyi serbest bıraktığı için şirketiniz taşınmak istiyor.

Sabit oranın taşınmasının nedeni: tıbbi nedenlerden dolayı hareket etme

Hareketli maliyetler için sabit oranın bir diğer ön koşulu, hastalığa veya özürlülüğe yüksek maruziyettir. Bu durumda, normal taşıma maliyetleri olağanüstü bir yük olarak kabul edilir. Tıbbi gerekliliğin kanıtı olarak, tıbbi memurdan bir sertifika almanız gerekir.

Sabit oranın taşınmasının nedeni: apartmanda toksinler

Evinizde toksinlerden muzdaripseniz, hareketli maliyetler için sabit oran gereksinimlerini karşılarsınız. Dairenizdeki küf alerjiye neden oldu mu? Evinizde asbest bulundu mu? Osteoporoz yaşıyor musunuz ve artık dairenize merdiven çıkamıyor musunuz? Bunlar tıbbi nedenlerle eve taşınmak için sebeplerdir.

4. Öğrenci olarak hareketli harcamaları vergiden düşebilir miyim?

Bir öğrenci olarak, bir dersin başlangıcında veya çalışma yerindeki bir değişiklik nedeniyle yapıldıysa, vergi hareketini de düşürebilirsiniz. Bunun ön koşulu, evden eğitim yerine geçiş yolunun kısaltılmış olmasıdır. Burada da önemli olan mesafe değil, tasarruf edilen zaman. Evden üniversiteye yolculuk her şekilde 30 dakikadan fazla azalırsa, hareketli maliyetler reklam maliyetleri olarak vergiden düşülebilir.

5. Hareketli maliyetler için sabit oran yurtdışına taşınmak için de geçerli mi?

Uluslararası taşınma işlemleri Avrupa Birliği içindeki veya dışındaki taşınmalara bölünmüştür. Tutarlar, seviye A13, seviye 8’e göre temel gelir temelinde hesaplanır. Aşağıdaki tutarlar talep edilebilir:

Yurtdışı taşınma masrafları için sabit oran 2018/2019

ankara içinde evden eve nakliyeAnkara Dışına Taşınmak
1250 tl minimum fiyatKilometreye göre değişir.

Yurtdışına taşınırken taşıma maliyetlerindeki sabit oran, insanları hareket ettirmek için daha da artar (örneğin: eş, eş, çocuklar vb.).

Eve taşınırken – yani yurt dışından başka bir ülkeye taşınırken – yukarıdaki miktarların% 80’i sabit bir oran olarak talep edilebilir.

6. Hareketli maliyetler için sabit oran için hangi kanıtlar gereklidir?

Hareketli giderler için sabit oranın uygulanması makbuz olmadan yapmanıza izin verir. Eğer evrak işlerini bunalmış hissediyorsanız, hareketli maliyetler için sabit oranın kullanılması madde 2’de belirtilen hizmetler için uygundur. Mükemmeliyetçi misiniz ve kayıt tutuyor musunuz? Giderlerinizi tam olarak belgeleyebilir ve götürü miktarları aşarsanız, gelir vergisi beyannamenizde münferit tutarları talep etmek daha iyi olur.

7. Vergi beyannamenizi verirken sabit giderlerin giderlerini nasıl kullanıyorsunuz?

Sayfa 2, Ek N, satır 45 ila 48 : Bu, vergi beyannamesi verilirken hareketli maliyetlerinizi vergiden düşmek için sihirli bir formüldür. Formu doldurarak umutsuzca bunalmış mısın? Sorun değil. In Elster Forum online vergi beyannamelerini tamamlanması için Türkiye vergi daireleri resmi web, her zaman yardım alabilirsiniz. Forum mesajlarını okumak için kayıt olmanıza gerek yok. Forumda ayrıca açıklamaları arayabileceğiniz bir arama fonksiyonu da bulunmaktadır.

Bir vergi danışmanına kendinizi şımartın

Formlara bakarken endişeleniyor musunuz? Tüm makbuzları ve makbuzları toplayın ve bir vergi danışmanı bulun. Vergi beyannamesini doldurmaya özen gösterir ve tüm indirilebilir masrafları kesin olarak bilir. Taşındıktan sonra bir vergi danışmanı sinirleri rahatlatır.

8. Sabit bir profesyonel hareket eden şirket ile maliyetleri hareket için

Eğer bir ise hareketli şirket kariyer hareket kararlıdır, sen sadece senin yanında yetkin ve deneyimli bir ortak var. Ayrıca, vergi iadesine kolayca gönderebileceğiniz tüm taşıma maliyetlerine ilişkin düzgün bir genel bakış elde edersiniz. Bu, işi kolaylaştırır ve vergi ile hareket eden maliyetlerin çoğunu kolayca kurtarabilirsiniz.

Ağaoğlu Nakliyat , ülke çapında sertifikalı ve deneyimli nakliye şirketleri ağı ile çalışır. İsteğinizden sonra, tüm maliyetlerin sizin için açıkça anlaşılabilir olduğu ücretsiz ve bağlayıcı olmayan bir teklif alacaksınız – gizli ek maliyetler olmadan garanti edilen ve vergi dairesine sunulmak için mükemmel. Arkadaş canlısı hareketli danışmanlarımız size telefonla yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.


Bir taşımacılığın başlangıçtan itibaren stressiz olması için Ağaoğlu Nakliyat’ın güvenilir taşımacılık danışmanlarına güvenebilirsiniz. Pratik rezervasyon aracımızla, bunun için ne kadar plan yapmanız gerektiğini hemen öğrenebilirsiniz.

evden eve nakliyeye hazırlanmak için, hareket kontrol listemizi  ve hareket maliyetlerinden nasıl tasarruf edebileceğinizi  tavsiye etmekten mutluluk duyarız .

2020 yılında taşınmaya ait sabit giderler ve sabit oranlar” te bir düşünce

 1. Fingrus diyor ki:

  Taşınmayı düşünen kişilere hem masrafların yer aldığı finansal plan şablonlar hem de yapacaklarının yer aldığı hazır ajandalar sunan Fingrus Mobil Finans Asistanı var. Fingrus ) sizi taşındıktan sonra da yalnız bırakmaz. Bebeğinizi beklerken, evinizi dekore ederken, konut ya da araba alırken, taşınırken hatta evinizi geçindirirken yani hayatınızın her telaşlı ve masraflı döneminde asistanınız hep yanınızda. AppStore ve GooglePlay mağazalarında uygulamanızı hemen indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button