Antika Eşyalar Nasıl Taşınır?

Antika Eşya Taşımacılığı

Antika, benzersiz ve değerli olma özelliklerine göre diğer mobilya türlerinden farklıdır. Farklı yüzyıllar, hayat değiştiren anlar ve insan nesilleri içeren küçük bir tarih evi gibidirler. Bazıları aile kalıntısının değerini taşır. Bu yüzden antika her sahibi için büyük bir değer.

Antika Eşya Taşımacılığı
antika eşya taşımacılığı

Zaman başka bir yere taşınmak olduğunda, endişelenmeye başladığınız ilk şey antikaların nasıl gönderileceğidir. Ancak endişelenmeyin, burada değerli mülkünüzü taşımanıza yardımcı olacak yararlı bilgiler bulacaksınız.

Antika Mobilyalar Taşınmadan Önce Hazırlık

Envanteri Sağlayın

Herhangi bir harekete başlamadan önce, neye sahip olduğunuzu tam olarak biliyor olsaydınız. Değiştireceğiniz tüm antika nesneleri dikkatlice inceleyin ve açıklamasını işaretleyerek bir liste yapın (üretim yılı, yaklaşık değer vb.)

Fotoğraf ve Video Çekme

Tüm detayları akılda tutmak zordur, bu nedenle mobilyaları her taraftan fotoğraflayın. Hareket eden bir şirkete verilen zararlardan dolayı hak talebinde bulunulması durumunda imgeye sahip olmak gerekecektir. Ayrıca, orijinal setin yeniden oluşturulmasında size yardımcı olacaktır.

Tüm Antikaları Değerlendirin

Antikalarınızın güvenliğini sağlamanın ilk adımı, taşınan günün önündeki değerlendirmelere göre değerlendirilmesidir. Size değerine dair belgesel onaylı onay vermek için saygın bir antika değerleme uzmanı bulmanız gerekir.

Sigortayı Satın Alın

Antik mülkün güvenli bir şekilde taşınmasına daha fazla güvenmek için uygun bir sigorta kapsamı satın almanız gerekir. Belki bunun bir para kaybı olduğunu düşünüyorsunuz, ama bir şekilde neler olabileceğini asla bilemezsiniz. Bu durumda, sadece sigorta kapsamı antikaların değerini geri kazanacaktır. Risk alma! Genellikle, tamir o kadar yüksek değildir, tamir size bir servete mal olabilir. Önerilen sigorta türlerini karşılaştırın ve durumunuza en uygun olanı seçin.

Antikaların Geleceği Hakkında Karar Ver

Bazen kırılgan veya kırık şekli nedeniyle antika mobilyanın güvenli bir şekilde taşınması garanti edilmez. Ulaşım için çok pahalı bir fiyatla bir engel daha sağlanabilir. Bu durumlardan yola çıkarak neyin daha iyi olduğuna karar vermelisiniz: aracınızı açık artırmada satmak veya taşımak için.

Mevcut Tüm Zararları Belirleyin

Antika mobilyaları paketlemeden önce, tüm detaylara yakından bakmalısınız. Bazı hasarlar varsa, bunları mümkün olduğunca düzeltmek daha iyidir. Aksi takdirde, sallanma ve itmelerin gerçekleşebileceği nakliye işlemi sırasında tüm öğenin kırılmasına yol açabilirler. Tedavi edilemeyen kusurları işaretleyin ve hareket eden şirkete bunları bildirin.

Antika Eşya Taşıma Firmaları

Antika mobilyalar ülke çapında çok fazla özen gösterilmesini gerektirir, bu yüzden bu işe profesyonellere güvenmek daha iyidir. Sadece çalışmak için en yüksek puan alan şirketleri seçin, geri bildirimlerini okuyun. Oranları ne kadar yüksek olursa, o kadar deneyimli olurlar.

Dolandırıcılığa dikkat edin! Her şeyden önce, antika hareket eden şirketi aradığınızda, size hizmetleri ve olası fiyatlar hakkında gerekli tüm bilgileri vermelidirler. Antika personeli kendi başlarına görmeli ve deneyimlemeli ve ancak o zaman en uygun hareket planını oluşturmalıdırlar. Bu tür anlaşmalar sadece telefonla yapılıyorsa dikkatli olun.

Tüm adımları kontrol edin. Kaç taşıyıcının kabul edildiğini öğrenin, deneyimleri, aracın teknik durumu, içerideki iklim kontrolü ve yol durumu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Taşınmadan Önce Antika Mobilya Paketleme

Açıkçası, antika değerlerinizi taşırken ortaya çıkabilecek tüm riskleri en aza indirmek istersiniz. Bu nedenle mobilyalar mümkün olduğunca iyi ambalajlanmalıdır. Gerekli tüm malzeme ve enstrümanlara sahip özel paketleme hizmetleri sipariş edebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirler. Aksi takdirde, kendi başınıza paketleme yapabilirsiniz. Belki daha fazla zaman ve enerji alacaktır ama kesinlikle paranızı koruyacaktır.

Mülkünüzü nakliyeye hazırlamak için bazı adımlar:

  • Tüm Potansiyel Ayrıntıları İlişkilendirme

Bir sağlamak hareketli prosedürü daha uygun mümkündür mobilya ve sökün herşeyi boşaltın. Raflar, kapılar, kulplar, bacaklar, cam paneller gibi tüm sökülebilir bölümleri çıkarın ve ayrı ayrı paketleyin.

  • Boş Alanı Yumuşak Personel ile Doldurun 

Taşıma sırasında tüm titreşimleri ve şokları yutmak için mobilyaların içine koymak için minder veya battaniye kullanabilirsiniz.

  • Antikaları Dışarıda Paketleyin

İlk olarak, olası tüm kapıları kapatın. Sonra ambalaj için malzemeler hazırlayın: yumuşak ambalaj beyaz kağıt, shrink-wrap, battaniye, kabarcık paketi, halat ve ambalaj bandı. Antika mobilyalarınızın türü nedeniyle bunlardan sadece birkaçına ihtiyacınız olabilir.

İçerik kırılgansa, battaniyeyle sarın ve ambalaj bandı veya ip ile sarın. Ahşap mobilyalar, temel bir katman olarak yumuşak kağıtla sarılabilir ve dışa daraltılabilir.

Antikaları Taşındıktan Sonra Yapılan İşlemler

Antika eşyalarınız varış yerine ulaştıktan sonra, tüm parçaları dikkatlice açmalısınız. Daha iyi, bazı hasarları ortaya çıkarmak durumunda antika nakliye şirketi işçileri mevcut olana kadar yapın. Hata bulursanız, bir sonraki adımda ne yapacağınız konusunda bilgi almak için sigorta şirketinizi arayın.

Her şey yolundaysa, yeni evinizde antika mobilyaların yerleştirilmesi gereken yeri düşünün. Doğrudan güneş ışığının yanı sıra mobilyalarınıza zarar verebilecek ısı veya soğuk da dikkate alın. Mobilyalarınızı nereye koyacağınızı düşünmek için daha fazla zaman ayırın.

özet

Yani, yukarıda belirtilen ipuçlarını kullanarak, antikalar kesinlikle güvenli ve stressiz hareket edecek. Her elemanı yumuşak kuru bir bezle tozlayın ve yıllarca antika mobilyalar kullanmanın tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button