En İyi Öğrenci Evi Nasıl Bulunur?

En İyi Öğrenci Evi Nasıl Bulunur?

Evinizden ilk kez taşınmak, üniversitedeki yeni öğrenciler için gerçekten göz korkutucu ve göz korkutucu bir süreç olabilir. Ancak araştırmanızı yaptıysanız ve konaklamanızı erkenden çözdüyseniz, üniversite için yaşayacak bir yer bulma deneyiminin düşündüğünüzden çok daha az stresli olduğunu göreceksiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç öğrenci konaklama seçeneği vardır , bu nedenle üniversite yurtlarında veya özel evlerde mükemmel odayı arıyorsanız, 6 hızlı ipucumuza göz atmalısınız:

1. Önceden ev avı

Ocak öncesi öğrenci kalacak yer bulma

Ne demişler; erken kalkan yol alır.

Önümüzdeki yıl için mükemmel bir öğrenci evi bulmayı umuyorsanız, o zaman çılgın Ocak koşuşturmasını yenmeniz ve üniversitenin ilk birkaç ayında öğrenci evleri aramanız çok önemlidir.

sahibinden.com’da reklamı yapılan binlerce mülkü analiz ettik ve en iyi öğrenci mülklerinin% 80’inin Aralık’tan Şubat’a kadar rezerve edildiğini gördük. Öğrenci konaklaması için çılgın telaşı yenmeyi ve mükemmel öğrenci mülkünü güvence altına almayı umuyorsanız, üniversitenin ilk birkaç ayı içinde aramaya başlamak gerçekten önemlidir.

İpucu! % 100 emin olmadığınız için mükemmel bir evi kaçırmak istemeyeceğiniz için hemen bir oda ayırtmaya hazır olun.

2. Doğru alanı seçin

öğrenci-toplulukları-yaşamak için doğru yeri bulma

Kanal 4 bize bir şey öğrettiyse, bu konum, konum, konumdur.

Bir öğrenci mülkünü dikkatlice seçmek, yalnızca üniversiteye gidip gelirken zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yiyecek dükkanlarına ve öğrenci nüfuslu alanlara yakın yaşamanızı da sağlar.

Yaşamak istediğiniz yeri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var:

  • Otobüs duraklarına, doktorlara ve üniversite kampüsünüze ne kadar yakın yaşayacağınızı öğrenin.
  • Süpermarketlere veya yiyecek dükkanlarına uzaklık; kilometrelerce ağır alışveriş çantaları taşımak istemezsiniz.
  • Aktiviteler ve gece hayatı için biri misiniz? Günün herhangi bir saatinde (gece geç saatler dahil) etkinliklere gidip gelmeyi düşünün.

Son olarak, öğrenci ağırlıklı bir bölgede yaşamak isteyip istemediğinizi düşünün. Genellikle öğrenciler, öğrenci evi yerine daha canlı bir yerde yaşamayı seçerler; bu yüzden istediğinin bu olduğundan emin ol.

3. Etrafta Alışveriş Yapın

rezervasyon öncesi-alternatif-öğrenci-evleri-bul

Özellikle seçici olmayabilirsiniz, ancak ‘birini’ bulduğunuzu düşünüyorsanız, diğer öğrenci evleri için alışveriş yaptığınızdan ve rezervasyon yapmadan önce bazı karşılaştırmalar yaptığınızdan emin olun. Bu şekilde, piyasayı daha iyi anlayabilir ve bir karar vermeden önce neyi sevip neyi sevmediğinizi öğrenebilirsiniz.

sahibinden.com’da, tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için arama sonuçlarınızı filtreleyebilirsiniz . Sizin için en önemli olana öncelik verin ve bunu öğrenci mülk aramanızı oluşturmak için kullanın; Düşük bir kira mı arıyorsunuz, otobüse binmek konusunda isteksiz misiniz ve üniversite kampüsüne mümkün olduğunca yakın yaşamak mı istiyorsunuz, yoksa gece hayatına yakın yaşaması gereken bir parti hayvanı mı?

4. Mülkü Görüntüleyin

ziyaret-sizi-muhtemel-öğrenci-mülkü

Haftalarca ve haftalarca arama yapmış, binlerce fotoğraf arasında gezinmiş, hatta sanal bir emlak turunda kendinize rehberlik etmiş olsanız bile, muhtemel evinizi ziyaret etmek hayati önem taşır. Olmadan öğrenci evini inceleyen , size bir yıl yaşayan harcamak istiyorum nerede bir yerde olsun hiçbir fikriniz olur.

8 öğrenci grubundan 1’inin gördükleri ilk evi seçeceğini biliyor muydunuz? Büyük ihtimalle seçtiğiniz evde en az bir yıl yaşayacaksınız, bu yüzden zaman ayırdığınızdan ve akıllıca seçim yaptığınızdan emin olun.

5. Sözleşme ve Anlaşmalar

öğrenci-konaklama-kiralama-acente-sözleşmeleri

Sözleşmeler ve anlaşmalar mükemmel öğrenci mülkünü bulmakla doğrudan ilgili olmasa da, üniversite deneyiminizi anlarsanız çok daha iyi hale getireceklerdir.

İmzalamadan önce bir sözleşmeyi okumak için zaman ayırın ve kiracılığınıza mobilya ve faturaların dahil olup olmadığı, neler yapıp ne yapamayacağınız hakkında sorular sormayı unutmayın. Kira sözleşmenizi imzaladıktan sonra, yasal olarak sözleşmeye uymak zorundasınız; Bu nedenle, şartlardan% 100 memnun olduğunuzdan emin olun, böylece deneyiminiz çok daha sorunsuz hale gelecektir.

İyi çalışın ve sonra tekrar çalışın! Sözleşmedeki ifadenin, öğrencinizin kiralama acentesi veya öğrenci ev sahibinin söylediklerini yansıttığını varsaymayın; sözleşmenizi kontrol edin ve emin değilseniz, birinden tavsiye isteyin.

6. Fatura Paketlerini Düşünün

Öğrenci faturaları paketleri tüm faturaları birleştirir

Bir öğrenci evini paylaşmak, faturaları paylaşmak söz konusu olduğunda stres içermesi gerekmez. Hayat bu tür şeyler için endişelenmek için çok kısa. Bizim ile faturaları paketinde , sadece faturaları sizin adil bir pay öder.

Sayaçları kontrol etmenize, otomatik ödemeleri hesabınıza aktarmaları için kamu hizmeti şirketlerine telefon etmenize veya sadece etkinleştirmesi için internet şirketine telefon etmenize gerek yok. Endişelenecek faturalar olmadığını bilerek arkanıza yaslanıp öğrenci dairenizde yaşamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button