Ev Taşıma, Ambalajlama: Taşınırken Hasar Nasıl Önlenir?

ev taşıma ambalajlama

Taşınırken eşyaların çıkarılmasınma hasarı önlemek için dikkat edilmesi gereken en önemli 5 nokta.

Bazı şeylerin taşınırken diğerlerinden daha fazla zarar görme olasılığı yüksektir.  Evden eve taşınma sırasında zarar görmesi muhtemel ilk 5 şey – ve bu tür zararların nasıl önleneceği.

1 – Cam bardakların ambalajlanması

Doğru kutuyu kullanarak. “Bulaşık paketi” kutuları, ek koruma için çift kalın duvarlara sahiptir, bu nedenle bunlar bu amaç için en uygun kutu türüdür.

Her bir camı yatay olarak ambalaj kağıdına yerleştirme ve (köşeden başlayarak), kağıdın yanlarını (sarma burritoları gibi) sıkıştırdığından emin olmak için bardağı döndürerek yerleştirme. Her bir camın kalınlığına bağlı olarak, bu işlem ek kağıtlar kullanılarak 3 ila 5 kez tekrarlanmalıdır. Yeterince sarıldıktan sonra, ambalajı açarken camın ambalaj kağıdına atılmasını önlemek için ambalajı etiketleyin (bu özellikle küçük bardaklar için önemlidir).

Kutunun altını yastıklamak için buruşuk salmastra konik kullanılması.

Sarılı camları dikey olarak kutuya yerleştirmek (bu çok daha güvenlidir) bir katmanda kutuya koymak.

İlk katmanı tamamladıktan sonra, bir kat kağıt ambalaj ekleyerek.

Kutunuz dolana kadar bu katmanları tekrarlayın, kalan alanı doldurmak için buruşuk ambalaj kağıdı kullanın.

2 – Plakalar

Hepsi çok az dolgu malzemesi olan kutulara yerleştirilir, plakalar ne yazık ki evden eve taşınma sırasında zarar görebilecek ikinci şeydir. Yine, her plakanın 5 yaprağa kadar ambalaj kağıdına sarılması, etiketlenmesi ve yastıklı kutuya dikey olarak yerleştirilmesiyle zararlar önlenebilir; her bir tabaka tabakasına kağıt tabakaları yerleştirmek ve kalan alanı buruşuk kağıtla doldurmak suretiyle bitirmek.

3 – Yapıt, Cam Resim Çerçeveleri ve Ayna

Cam çerçeveler, sanat eserleri ve aynalar sıklıkla zarar görür, çünkü hareketli kutular yeterince yastıklıdır ve / veya boşluklar üstte kalır. Bu eşyalara zarar gelmesini önlemek için:

Bir resim kutusu kullanın.

Kutunun alt kısmını buruşuk kağıt sayfalarıyla hizalayın.

Resminizi kutunun içine yerleştirin ve hiçbir yerde boşluk kalmadığından emin olarak kutunun önünü, arkasını, kenarlarını ve üstünü kağıt ve / veya kabarcık sarımı ile doldurun.

4 – Abajurlar

Genellikle büyük ve garip şekilli, abajurların paketlenmesi zor olabilir. Düzgün bir şekilde paketlenmediği sürece kolayca yırtılabilir veya havası alınabilir. Bunun şu şekilde olmasını önle:

Her renk için ayrı kutular kullanılması.

Her bir tonu kabarcık sargısına sarın ve her inç’in kaplandığından emin olun.

Gölgenin iç boşluğunu buruşuk ambalaj kağıdına doldurmak (gazete gölgelerinize yapışabileceğinden gazete kullanmaktan kaçının).

Kutuyu buruşuk bir ambalaj kağıdına yastıklayın, gölgeyi içine yerleştirin ve kaymasını önlemek için daha buruşuk bir kağıtla sabitleyin.

Gölgenin üzerine hiçbir şey (örneğin keten gibi yumuşak nesneler bile) koymayın; gölgenin hareket etmesini durdurmak için sadece üste daha fazla buruşuk kağıt ekleyin.

5 – Stereo Ekipman

İnsanlar genellikle stereo cihazlarının birden fazla bileşenini, aralarında dolgu olmadan bir kutuya yerleştirirler. Bu, elbette, her türlü hasara neden olabilir. Hasarı önlemek için:

İlk bileşeni tamamen kapladığından emin olarak kabarcık sargısına sarın.

Yerinde tutmak için kabarcık sarımını bantlayın ve öğeyi dikey olarak bir kutuya yerleştirin (elbette, orijinal kutu ve ambalaj malzemelerine sahip olmadığınız sürece, bir “bulaşık paketi” kutusu veya çift oluklu bir kutu idealdir).

Bir sonraki bileşeni sarın ve birincisinin yanındaki kutuya yerleştirin. Bileşenleri istiflemeyin, ancak hepsini (veya kutunuza sığabileceği kadar) yan yana yerleştirin.

Buruşuk kağıdı bileşenler arasındaki boşluklara doldurun, ardından ekstra yastıklama için ve kağıtların etrafta hareket etmesini önlemek için üste kağıt ekleyin.

Evden Çıkarma İçin Son Paketleme İpuçları

Doğal olarak, kutuları çok ağır yapmamak önemlidir, çünkü aşırı ağırlık ciddi kişisel yaralanmalara neden olabilir. Daha ağır maddeler içeren kutular (yani gözlük, plaka vb.), Diplerin düşmemesini sağlamak için iki veya üçlü bantlanmış (her iki yönde bantlanmış) olmalıdır. Daha da iyisi, profesyonel paketleyicilerimizin işi sizin için yapmasına izin vererek eşyalarınızın güvenli ve emniyetli olduğundan emin olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button