Ev Taşıma Tüyoları < 23 Evden Eve Nakliyat Tüyosu

Taşınmak hayatın bir parçasıdır. Ve ister sık ​​sık taşınıyor olun, ister uzun zamandır ilk kez çantalarınızı topluyor olun, bu , en iyi planlamacılara bile zarar verebilecek oldukça stresli bir süreçtir . Neyse ki, taşınmak hiç kimse için kolay olmasa da, daha hızlı paketleyip paketten çıkarmanın, iş miktarını azaltmanın ve nihayetinde sürecin başka türlü olabileceğinden biraz daha sorunsuz ilerlemesini sağlamanın bazı yolları vardır. Gerçek olamayacak kadar iyi ses mi? Bu ev taşıma tüyolarını kendiniz deneyin ve taşınmayı geliştirmenin yaratıcı yollarını keşfedin.

çift ​​ambalaj kutuları
ev taşıma tüyoları

Hazırlanmak

Daha kolay bir nakliye’yi kolaylaştırmak için o ilk kutuyu paketlemeden önce yapabileceğiniz birçok şey var. Aşağıdaki taşınma tüyoları, doğru adımlarla başlamanıza yardımcı olacaktır.

Taşındığınızı anladığınız anda evden eve nakliyat şirketlerini arayın.

 Yardımcı programlarınızı boşaltacağınız yerde iptal etmek ve bunları yeni evinize kurmak birkaç telefon görüşmesinden fazlasını gerektirmez, ancak taşınmanızla çok meşgul olduğunuzda, bu çok önemli görevi ihmal etmek kolaydır. Yeni adresinizi öğrenir öğrenmez bunun üstesinden gelin ve onu sadece erken yoldan çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda yapmayı unutmadığınızdan da emin olacaksınız.

Hızlı bir taşıyıcı bulun. Profesyonel taşıyıcıları işe almayı planlıyor, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Yakınınızda  kalite ve güvenilirlik açısından incelenmiş taşıyıcıları bulmak için  agaoglunakliye.com‘u kullanın . En az üç farklı şirketten fiyat teklifi aldığınızdan emin olun, böylece en iyi fiyatı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Bütçenizi belirleyin. Taşınmak pahalı olabilir ve her şeyin üstüne büyük bir çıkartma şoku ile son vermek istemezsiniz. Çevrimiçi taşıma maliyeti hesaplayıcımızdan yararlanın ve ne kadar harcama yapabileceğinizi öğrenin.

Bağış toplama düzenlemelerini yapın. 

Mobilya ve kilim gibi büyük eşyalar bağışlayacağınızı biliyorsanız, önceden bir teslim alma planlayın, böylece onları alabilecek bir organizasyonunuz olduğundan emin olabilirsiniz. 

Paketleme malzemelerinizi planlayın. 

Paketleme malzemeleri açısından ne kadar ihtiyacınız olduğuna dair iyi bir fikir edinmek için paketleme hesaplayıcımızı kullanın . Bu şekilde, ihtiyacınız olan şeyi mağazaya ilk koştuğunuzda aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Yiyip bitirmek. 

Buzdolabınız, kileriniz ve dondurucunuzdaki eşyaları taşımak gerçek bir acı olabilir. Kapak tarafında, değil taşıyarak ve sadece yerine onları dışarı atarak savurgan olduğunu. Evinizdeki yiyeceklerin çoğunu taşınma günü gelmeden önce yiyebildiğiniz kadar yemeyi hedef haline getirerek mutlu bir ortam bulun. Bunu bir oyuna dönüştürün ve ne kadar kullanabileceğinizi görmek için tariflerle yaratıcı olun. Aynı zamanda açılmamış / süresi dolmamış yiyecekleri yerel bir gıda bankasına bağışlayarak iyilik yapın .

Paketleme

Paketleme, hareket eden bilgisayar korsanlarının en kullanışlı olduğu alanlardan biridir. Eşyalarınızın korunduğundan emin olurken, köşeleri kesmenin ve kendinize zaman kazandırmanın birçok yolu vardır. İşte kullanmak isteyebileceğiniz bazı şeyler.

Şifonyer çekmecelerinizi boşaltmayın.

 Giysileri ve diğer eşyaları şifonyer çekmecelerinden alıp kutulara koymak yerine, çekmeceleri şifonyerden çıkarın, eşyaları orada bırakın ve çekmeceyi plastik ambalajla sararak sabitleyin. Çok ağır değilse, çekmeceleri şifonyerin içinde bırakabilir ve şifonyerin kendisini plastik ambalajla sarabilirsiniz.

Giysilerinizi askıya bırakın.

 Giysileri çıkarmak, katlamak, kutulamak ve sonra onları yeni yerinize asmak bir ton fazladan iştir. Kıyafetlerini askılarına bırakarak ve ya gruplayıp büyük çöp poşetlerine sararak ya da bir gardırop kutusuna asarak gereksiz adımları atlayın.

Kullanmak için çarşaflarınızı, havlularınızı ve diğer yumuşak eşyalarınızı koyun.

 Ciddi dolgu için gözlük veya parfüm şişesi gibi kırılabilir eşyaları çoraplara sarın ve lamba ve vazo gibi kırılgan, sarılması zor olan eşyalara yastıklama sağlamak için çarşaflar ve havlular kullanın. Mutfakta, bıçakları ve diğer keskin nesneleri güvenli bir şekilde sarmak için bulaşık havluları kullanın ve bunları bir lastik bantla sabitleyin.

Küçük eşyaları tutmak için tencere kullanın. 

Baharatlar ve aletler gibi küçük mutfak eşyaları için ek kutuları boşa harcamak yerine, büyük kaplarınızı ve diğer sızdırmaz kaplarınızı bunlarla doldurun. Bir ton alandan tasarruf edeceksiniz.

Dökülebilecek şeylerin etrafına küçük bir parça plastik sarın.

 Sabun, şampuan, temizlik malzemeleri ve eşyalarınızın her yerine dökülmesini istemediğiniz diğer eşyaların kapaklarını kapatmak için plastik sargı kullanarak taşınma sırasında dökülmeleri önleyin.

Valizlerinizi hazırlayın. 

Tekerlekleri hareket ettirmeyi kolaylaştırdığı için bavullara çok sayıda ağır eşya koymanın yanına kalabilirsiniz. Kitaplar ve ağır servis tabakları gibi kutularda o kadar kolay taşınmayan şeyleri paketlemek için valizler kullanın.

Renk kodu kutuları. 

Farklı renkli etiketlerden oluşan bir sayfa alarak ve her renge bir oda atayarak kutu etiketlemeyle zaman kazanın. Bu şekilde, neyin çok hızlı bir şekilde nereye gitmesi gerektiğini belirleyebileceksiniz ve bir kutuyu her kapattığınızda işaretleyiciyi aramak zorunda kalmayacaksınız.

Kutu içeriğinin fotoğraflarını çekin. 

Daha sonra neyin nerede olduğu konusunda hafızanızı tazelemeniz gerekebileceğinden, paketlendikten sonra kutuların iç kısmının hızlı bir resmini çekin. Çekimdeki her öğeyi yakalayamayacak olsanız da, her kutuda ne bulacağınız konusunda genel bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

TV’nizin arkasının bir resmini çekin.

 Tüm bu kabloların nereye gittiğini hatırlamak zor olabilir. TV’niz hala takılıyken, arkasının bir resmini çekin, böylece daha sonra nasıl yeniden kuracağınızı hatırlayabilirsiniz.

Hareketli bir temel çanta hazırlayın. 

Taşıma sırasında ve yeni yerinize vardıktan hemen sonra erişmeniz gereken eşyalarla birlikte küçük bir spor çantası veya valiz hazırlayın. Kişisel hareketli şartları torba hedefi tam olarak nerede etrafında avı zorunda yerine bunları gerektiğinde bakmak bilmek vb önemli belgeler, ilaçlar, şarj cihazları, temel tuvalet, giysi birkaç degisiklik içerebilir.

Taşınma günü

Hareket halindeki günün kendisi genellikle hareketin en zor kısımlarından biridir (ve genellikle en yorucu!). Bu hareketli hackler, üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Bir soğutucu koyun. 

Taşınan günün tüm kaosunda susuz kalmak ya da yeterince yememek çok kolaydır. Su şişeleri ve hızlı atıştırmalıklar gibi gün boyunca gücünüzü artırabilecek, tutması kolay öğeler içeren bir soğutucu bulundurun. Şaryo yerine arabanın içinde yanınızda taşıyın, böylece ihtiyacınız olduğunda ona erişebilirsiniz.

Küçük çocuklar ve evcil hayvanlar için bir planınız olsun. 

Çocuklarınız taşınma gününde yardım edemeyecek kadar küçükse, yapacağınız en iyi şey, stresinizi biraz azaltmak ve onları güvende tutmak için onları arkadaşlarınızla veya ailenizle dışarıda tutmaktır. Aynı şey evcil hayvanlar için de geçerli. Yapabiliyorsanız, küçükleriniz ve tüylüleriniz için alternatif planlar düzenleyin – hepiniz daha mutlu olacaksınız.

Taşınacağınız günden önceki gün toplanın. 

Son dakika paketleme tüm gününüzü yavaşlatabilir. Taşıyıcılarınız gelmeden önce tamamen paketlenmeyi bir hedef haline getirin veya kiralık kamyonu teslim alma zamanı. Bu şekilde, elinizdeki görevi yerine getirmeye hemen odaklanabilirsiniz.

Ambalajın açılması

Sonunda geldiniz, ama daha yapılacak çok şey var. İşte ertelemeyi nasıl durduracağınız ve paket açma sürecini nasıl hızlandıracağınız.

Mutfakla başlayın. 

Mutfak, paketten çıkarılması için en karmaşık ve zaman yoğun oda olma eğilimindedir ve başlamak için ne kadar uzun beklerseniz, bu konuda o kadar stresli olursunuz. İlk önce halletmek size hemen büyük bir başarı duygusu verecek ve paketini açması daha kolay odalara tamamen odaklanmanıza izin verecektir.

Kendinize bir son tarih verin.

 Paket açma söz konusu olduğunda gerçek bir zaman çizelgesi yok, bu da ertelemeyi daha da çekici hale getiriyor. Her şeyin tamamlanması için kendinize belirli bir bitiş tarihi sağlamak için bir eve taşınma partisi veya taşındıktan sonra birkaç hafta daha rahat bir buluşma planlayın.

Her seferinde biraz yapın. 

Her kutuyu hemen açmaya çalışırken kendinizi strese sokmayın. Büyük işleri halledin ve bunun yerine elinizden geleni yapmaya odaklanın, her seferinde on ya da on beş dakikayı saatlerce harcamanız gerektiğini hissetmek yerine paketten çıkarmaya ayırın. Sonunda hepsi bitecek.

Kutuları boşaltırken onlardan kurtulun. 

Bir kutu tüm öğelerinden çıkar çıkmaz, onu parçalayın ve geri dönüştürün. Bu size fiziksel bir ilerleme göstergesi verecek ve yeni evinizde çok ihtiyaç duyulan alanı temizleyecektir.

Tüyoları taşımak, işleri kendiniz için biraz daha kolaylaştırmakla ilgilidir. Yukarıdakileri izleyin ve fark edeceksiniz, bu sefer, belki de hareketinizin beklediğiniz kadar kötü olmadığını fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button