Evden Eve Nakliyat – Bir evi kendiniz nasıl toplarsınız

Evden Eve Nakliyat  - Bir evi kendiniz nasıl toplarsınız

Paketleme serisi blog devralımımıza tekrar hoş geldiniz! Her evden eve nakliye için en iyi ipuçları, püf noktaları ve tavsiyelerle, hareketli serimiz size yardımcı olmak için burada. İster şehir içi , ister şehirler arası genelinde veya tamamen yeni bir ülkeye taşınıyor olun, hayatınızın en kolay taşınmasını yapmak için buradayız. Bu sefer, en iyi Kendin Yap ambalajı için ipuçlarına ve püf noktalarına odaklanıyoruz.

1 – Erken başlayın

Son dakikaya bırakmayın. Aslında, evden eve nakliye rezervasyonu yaptırır yaptırmaz paketlemeye başlamalısınız. İhtiyacınız olan paketleme malzemelerini almak ve eşyalarınızı oda oda paketlemeye başlamak için kendinize bolca zaman verin.

2 – Aynı anda bir oda

Taşınacak güne kadar en az kullandıklarınızdan ihtiyaç duyduklarınıza kadar her seferinde bir oda alın. Bununla birlikte, en çok kullanılan odalar bile, sadece gerekli unsurlar dışarıda bırakılarak önceden paketlenebilir.

Mutfağınızı paketlerken yeni yıkanmış ellerle başladığınızdan ve tüm kenarlarını temizlediğinizden emin olun. Mutfak bıçaklarını güvenli bir şekilde sarmak için bezler ve lastik bantlar kullanın ve kırılgan eşyaları ve cam eşyaları balonlu ambalaj ve paketleme malzemeleriyle sabitleyin.

Banyolarda gerekli olmayan tüm eşyalar temizlenmeli ve hareket halindeyken ihtiyacınız olanı dışarıda bırakmalısınız. Ayrıca kullanılmayan veya tarihi geçmiş ürünleri veya ilaçları atmak için zaman ayırmalısınız. Havlular, evdeki diğer eşyalar için harika ambalaj malzemeleri oluşturur. Ve boş temizlik şişelerinin yarısını kullanın – onları paketlemeyin. Sızıntıların diğer öğeleri mahvetmesini istemezsiniz.

3 – İlerledikçe dağınıklığı giderin

Hiçbir şey size zaman, stres ve paradan tasarruf sağlamaz. Önceki aylarda ve oda oda paketlerken, kullanılmayan veya istenmeyen öğeleri attığınızdan emin olun. Bunlar daha sonra satılabilir, hediye edilebilir veya bağışlanabilir. Yeni evinizde ihtiyacınız olmayan veya istemediğiniz bir şeyi paketlemenin, taşımanın ve paketinden çıkarmanın bir anlamı yok.

4 – Her şeyi etiketleyin

Etiket, etiket, etiket. Bunun iki yolu yok – kutularınız hakkında ne kadar fazla ayrıntı olursa, paketten çıkarma ve taşıma o kadar kolay olacaktır. Öğelerin gideceği / gideceği odayı ve içerideki öğeleri etiketlemenizi öneririz. Örneğin: ‘yedek yatak odası, yatak takımı’ veya ‘Mutfak, bardaklar’. Bu tür açık ve açıklayıcı etiketler, size veya nakliyecilerinizin onları vardıklarında doğru yere yerleştirmelerine yardımcı olacak ve orada ihtiyacınız olanı kolayca bulacaksınız.

5 – Kutularınızı fazla paketlemeyin

Her bir kutuya mümkün olduğunca çok girmeye çalışma içgüdüsünü anlıyoruz – bu, paketleme malzemelerinde ve kamyonda yer tasarrufu sağlar. Ancak bunu yapın ve taşıma sırasında bir şeylerin kırılma veya taşıma sırasında kutunun kırılma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca, taşınamayacak kadar ağır kutulara da sahip olabilirsiniz. Bir kutudaki tüm alanı kullanmak önemli olsa da, fazla paketlememeye veya çok ağır kutular oluşturmamaya dikkat edin.

6 – Ağır şeyleri alta yerleştirin

Bu sağduyulu bir sorudur, ancak bir odayı toplarken en ağır eşyaları ambalaj kutularınızın altına yerleştirdiğinizden emin olun. Ağır veya kırılgan her şeyin açıkça işaretlenebilmesi için kutularınızı etiketlemenizi de öneririz.

7 – Sahip olduklarınızdan yararlanın

Pahalı ambalaj malzemeleri kullanmak yerine sahip olduğunuz ürünleri görmezden gelmeye kalkmayın. Eski dergi ve gazete gibi şeyler taşınma halindeyken saklanmalı ve ücretsiz ambalaj malzemesi olarak kullanılmalıdır. Ayrıca battaniyeler ve havlular, eşyalarınızı güvende tutmak için kullanılan mükemmel paketleme malzemeleri yapabilir. Eşit büyüklükte sepetler ve tümünü tut, paketleme kutuları yerine öğeleri saklamak ve taşımak için kullanılabilir.

8 – Taşınan bir gün kutunuz olsun

Burası tüm temel ihtiyaçlarınızı sakladığınız ve tüm bunları ‘son dakikaya kadar ihtiyaç duyulan öğeleri’ koyacağınız yerdir. Ayrıca, telefon şarj cihazınızı, cüzdanınızı ve cüzdanınızı, belgelerinizi ve diğer önemli öğelerinizi taşınma işlemi sırasında güvende tutmak için harika bir yerdir. Ayrıca, öğünler arasında devam edebilmeniz için bisküvi veya sandviç gibi atıştırmalıklar ve biraz su içmenizi tavsiye ederiz.

Eve taşınmayı sizin için kolaylaştırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button