Evden Eve Nakliyat Şirketleri için En Çok Sorulan Sorular nelerdir

Evden Eve Nakliyat

Doğru soruları sorun; gereksiz masraflardan kaçının.

Görüşme süreci hafife alınmaması gereken bir süreçtir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok nakliyeci şirket türü vardır ve her taşıyıcı aynı şekilde çalışmaz. Doğru soruları sorun ve gereksiz suçlamalardan, hasarlardan ve dolandırıcılıklardan kaçınabilirsiniz.

Meşru bir iş yapıyorlar mı?

Meşru evden eve nakliya şirketleri, bir dizi kaynakla doğrulayabileceğiniz gerçek bir “tuğla ve harç” ofisine ve telefon numarasına sahip olmalıdır. Hatta çalışma ruhsatına sahip olduklarını doğrulamak için şehiriçi nakliye ve şehirlerarası nakliyat sunabilirmiş. Bunu nakliye hükümetlerine de danışabilirsiniz.

Referans veya inceleme sağlayabilirler mi?

Google veb sitesi sahibi olmak, my Business yerel işletmeye sahip olmak veya bu gibi kaynaklarla ilgili biraz titizlik araması, size iş uygulamalarına ilişkin gerçek bir izlenim vermek için bir dizi incelemeyi ortaya çıkarmalıdır.

Gerçek bir evden eve şirketimisiniz yoksa komisyoncu ile mi çalışıyorsunuz?

İnternetteki birçok sözde şirket, aslında üçüncü şahıslara bilgilerinizi satan nakliyeciler olarak görünen brokerlardır. Bu uygulama daha düşük fiyat teklifleri sunsa da, kaliteyi veya kontrolü garanti etmez. Kendi fiyatlandırmanızı ve hizmet şartlarınızı müzakere edebilmek için doğrudan hareket eden bir şirketle çalışmak konusunda ısrar etmelisiniz. Örnek: armut veya enakliyat gibi sitelerden hizmet alınmamalıdır.

Ulaştırma bakanlığı tarafından verilmiş yetkileri var mı? K3 yetki belgesi gibi.

K3 belgesi olarak verilen lisanslara sahip ankara nakliye şirketleri yasalarla düzenlenir ve bu nedenle fiyatlandırma ve nakliye söz konusu olduğunda belirli standartlara tabidir. k3 olarak kayıtlı olmayan bir nakliyeci veya komisyoncu ile sözleşme yapmak sizin yararınıza değildir.

Şehiriçi ve şehirlerarası arası ev taşımacılığı için lisanslılar mı?

yasalar, eyalet çizgileri boyunca faaliyet gösteren taşınma şirketlerinin k3 ile lisanslanmasını gerektirir. şehirlerarası arası taşınan şirketler talep üzerine k3 tarifelerinin bir kopyasını sunabilmelidir. Bir taşımacının işletme lisansı ile güncel olup olmadığını görmek için k3 belgesi varmı yokmu ile de firmaya sorabilirsiniz .

Hangi evrakları sağlayacaklar?

Her şeyden önce, yasalar, her taşıyıcının müşterilere Taşınırken Hak ve Sorumluluklarınızın bir kopyasını sağlamasını zorunlu kılar . Taşınma şirketiniz size bu broşürü vermezse, derhal bilgi edinin ve kimlik bilgilerini iki kez kontrol edin. Ayrıca, Ayrıntılı Tahmin, Hizmet Siparişi, Konşimento ve Envanter formlarınızın yazılı kopyalarında ısrar etmelisiniz.

Taşınma hizmetleri için nasıl ücret alıyorlar?

Bir nakliyeci seçmeden önce minimum ücretler ve ek ücretler hakkında sorular sormayı unutmayın. Uzun mesafe taşıma ücretleri genellikle evin durumu ve km bazında hesaplanır. Taşınan sözleşmenizin kapsadığı olası ücretler ve hizmetlerin tam yazılı bir açıklamasını istediğinizden emin olun.

Tahmininiz hangi hizmetleri içeriyor / veya hariç tutuyor?

Bir sözleşme imzalamadan önce tahmininizin ayrıntılarını bir taşıyıcı ile doğrulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Çoğu kez telefon veya internet üzerinden bir hareket aktarılırsa, taşınma araçları beklenmedik izin, paketleme, ağır kaldırma, cihaz, mekik, depolama, asansör kiralama , merdiven ve uzun taşıma ücretlerini içermez. Her zaman en iyisi, hareketli bir alıntıyı kabul etmeden önce profesyonel bir expertizi işin tamamını kapsamlı bir şekilde incelemeye davet etmek. Her durumda, planlanan taşıma işleminizin tüm ayrıntılarını açıklayarak beklenmedik hizmet ücretlerinden kaçınabilirsiniz.

Size soruları var mı?

Deneyimli taşıyıcılar, cevaplanmamış soruların beklenmedik ücretlerle sonuçlanan herkesten daha iyi bilir. Nakliyeciniz dolaplarınızın, garajınızın, tavanınızın ve bodrumunuzun içeriği hakkında sorular sormalıdır; hazırlamak için ihtiyaç duydukları her şeyin bir envanterini oluşturmak. Henüz düşünmediğiniz ayrıntıları ortaya çıkarmak için eğitilmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button