Evden Eve Taşıma: Nakliye maliyetini azaltmanın 15 yolu

Evden Eve Taşıma: Nakliye maliyetini azaltmanın 15 yolu

Yeni araştırmalardan toplanan% 40’ımıza göre ev taşıma olduğunu belirtti. Ana mesele, eşyalarını evler arasında taşımanın maliyetidir.  

Yakın tarihli bir araştırmadan, ortalama bir evden eve nakliyecinin bir taşınma şirketinin kişisel eşyalarını taşıması için en 1000 tl ödediği ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, Ağaoğlu Nakliyat  hizmetlerine ek olarak maliyetleri azaltmak için bu yolları derledi .

Evden Eve Taşıma: Nakliye maliyetini azaltmanın 15 yolu

Taşınma gününü dikkatlice seç

Hafta sonları, çoğu evden eve nakliyatçı için en popüler gün gibi görünüyor. 2015 yılında yapılan araştırmalar, ev taşımacılığının % 42’sinin hafta sonu gerçekleştiğini ve ardından Pazartesi gününün% 17’sinde gerçekleştiğini belirtti. Haftanın başlangıcı ve bitişi en popüler kararlardır çünkü bireylerin hafta sonunu paketlemeyi bitirmek veya açmak için bir hafta sonu olduğu anlamına gelir.

Ancak bu günlerin sökme firmaları ile ne kadar meşgul olduğu nedeniyle, bugünleri seçmek için sınırlı bir müsaitlik olabilir.

İlk tercihinizi hafta içinde bir evden eve nakliyat firmasını güvence altına almak için daha iyi bir şans elde etmenizi sağlamak, bunu garanti eder. Bu, hafta boyunca hareket etmenin daha az popüler olması gerçeğine bağlıdır, yani fiyat pazarlığı yapmak daha kolaydır, bu da evden taşınmanın maliyetini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Maliyet almak istediğiniz eşyaların çoğunu artıracak. Nakliye gününden birkaç gün önce deklanşöre sahip olmak, daha az paketleme malzemesine ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Buna bağlı olarak, takımın zamanından daha küçük bir kamyonet veya daha az alabileceğiniz anlamına gelir. Bu, eve taşınma maliyetinde büyük bir düşüş sağlayabilir.

İstemediğinizi belirlerken kirlettiğinizde keşfettiğiniz her şey, potansiyel olarak hareketin maliyetine yardımcı olabilecek şekilde satabilirsiniz.

Kendin Yap

Taşınacak fazla bir şeyiniz yoksa, potansiyel olarak kendiniz taşımayı düşünebilirsiniz. Bir minibüsü yardım etmek ve işe almak için aileyi ve arkadaşlarını toplayarak bu, masrafları azaltmaya yardımcı olacaktır. Ancak, mülkünüzü taşırken dikkate alınması gereken şeyler olacaktır. Bu, kırılabilecek ve sonra değiştirilebilecek şeyler içerir. Taşınma günü ev sigortası sigortasına sahip olduğunuzdan emin olun ve işlem sırasında taşıdığınız eşyaları kapsadığını kontrol edin.

Bir taşınma firması için alışveriş yapın

En iyi fiyata en iyi firmalarla alışveriş yaptığınızdan emin olun. İncelemeleri arayarak ve yerel olarak önerilerde bulunduğunuzda, başlangıçta gittiğinizden daha ucuza bir kiralama kiralayabilirsiniz.

Erken rezervasyon yaptırın

Nakliye ekibine bildirime izin vererek, o sırada mevcut olandan ziyade, istediğin taşınma şirketini seçebilirsin.

İndirimleri kontrol et

Taşınma maliyetini azaltmanıza yardımcı olacak bazı taşınma şirketleri tarafından indirimler uygulanmaktadır. Silahlı kuvvetlerde, bir anahtar çalışanında, öğrencide veya bir memur iseniz bu indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Hareketini planla

Hareketinizi dikkatlice planlayarak, oluşabilecek beklenmedik maliyetleri önleyebilirsiniz. Örneğin, taşınma şirketlerinden tahmini bir teklif almanız ve sizin için en iyi firmayı seçmenizin ardından, firmayı turlayın, böylece size daha doğru bir teklif verebilirler. Onlar sadece size fiyat için kaba bir tahmin veriyorlarsa ve onların tüm eşyalarını almak için çok küçük bir kamyon ile gelmelerini istemezsiniz.

Evden Eve Taşıma: Nakliye maliyetini azaltmanın 15 yolu

Hareket etmeyi planladığınız gün ve saatte esnek olabilirseniz, eşyalarınızı hareket ettiren firma ile bir anlaşma yapma konusunda daha iyi bir şansınız olabilir. Takvimlerinde size uymaları daha kolaysa, daha düşük bir fiyat için pazarlık yapma şansınız daha yüksektir.

Maliyeti düşürmenin bir başka yolu da, taşeron firmaya, yapmak zorunda oldukları işi azaltarak maliyetlerini düşürüp düşüremeyeceğinizi sormak. Bunu yapmanın bir yolu, eğer eşyalarını kendin toparlayabilirsen, o zaman yapmaları için onlara para ödemeyin. Bir başka yol da, taşınma şirketine, eşyalarını sizin yerinize taşımak yerine zemine taşımanızın daha ucuz olup olmadığını sormak olacaktır.

Paketleme maliyetlerinizi düşürün

Bant ve kutuları satın almanız gerektiğinde maliyetler hızla artabilir. Bu maliyeti azaltmak için kutuları önceden kaydetmeye başlayın ve ailenizden ve arkadaşlarınızdan aynı kutuları varsa isteyin. EBay, Facebook veya Gumtree sık sık satılık olacak, ikinci el kaldırma kutuları sık sık satışa sunulacak.

Harcamaları kısmak istemenize rağmen, taşınırken eşyalarının güvende olmasını istediğiniz için burada çok fazla tasarruf etmediğinizi unutmayın. Öyleyse, potansiyel olarak tasarruf edebileceğiniz para, kırılanları değiştirmek zorunda kalacak.

Dikkatlice paketleyin

Kutulara aşırı yüklenmeyerek ve doğru şekilde etiketlendiklerinden emin olarak tüm eşyalarınızı güvenli bir şekilde paketlemeye zaman ayırdığınızdan emin olun, bu da seyahat için daha kolay ve daha güvenli olacaktır.

Paketlerken, daha büyük bir minibüse vs. daha fazla para ödemek zorunda kalmayacağınız için stratejik olarak yapıldığından emin olun. Örneğin, daha küçük eşyalar için bunları Tupperware kutularına yerleştirin, böylece daha fazla malzeme için başka kutulara yer açın.

Sigorta almak

Firmalar genellikle eşyalarını taşırken sigorta yaparlar, bu nedenle tüm firmaları karşılaştırırken taşıma sırasında hangi sigortayı sunduklarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Kontrol edilmesi gereken bir başka şey, eski evinizden gelen içerik sigortasının taşınana kadar geçerli olması ve yeni evinizin taşındığınız gün sigortalı olmanızdır.

Vakit nakittir

Zamanın para olduğunu ve eşyaların çıkarılmasını yavaşlatan bir şey olursa ekstra ödeme yapmanız gerekeceğini unutmayın. Bu, eğer bir kamyon kiraladıysanız, o zaman saatinde kalacaksınız ve daha uzun süre boyunca ücretlendirileceksiniz.

Yukarıdakilerden kaçınmak için mümkün olduğunca hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Tüm vananın bittiğinden ve kutuların sökme vanası açılmadan önce bantlandığından emin olun. Ayrıca, kamyonun evin dışına park edebileceği bir yer olduğundan ve onlar için doğru park izinlerine sahip olduğunuzdan emin olun. Kaldırma erkeklerinin işlerini yapmaları için daha yumuşak ve daha hızlı olması, daha düşük bir maliyete sahip olma olasılığınız artacaktır.

Evden Eve Taşıma: Nakliye maliyetini azaltmanın 15 yolu

Her şeyi parçalara ayırın

Mobilya parçalarının sökülmesi, sökme erkeklerinin eşyalarını evinizden hızlı ve pürüzsüz bir şekilde almasını sağlayarak, bunu koltuklardan ve kanepelerden çekerek ve gardıropları ve yatakları söküp çıkarmanızı sağlar. Bunun hiçbiri yapılmazsa sonra erkeklerin çıkarılması evinizden bir şeyler çıkarmak için mücadele edecektir.

Evinize ilk taşındığınızda ve hangi mobilyayı sökmek zorunda kaldığınızı, menteşelerin çıkarıldığını vb.

Dikkatli ol

Mülkünüzden veya bir kiralık mülkten ayrıldığınızda, taşınırken herhangi bir kazaya zarar vermemenizi sağlar. Herhangi bir hasar varsa, bunları düzeltmenin maliyetinden siz sorumlu olabilirsiniz.

Temizlemek

Ayrılmadan önce mülkün temizlenmesi için en az bir kişinin atandığından emin olun. Bir kiralık mülkte yaşıyorsanız ve ayrılmadan önce temizlenmemişse, bu durum ilk depozitounuzu potansiyel olarak etkileyebilir. Aynı şekilde, eğer mülkte çöp bırakılırsa, potansiyel olarak yeni sahiplerden gelen eleştirilerle karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button