Ofis Taşıma için Hazırlanma ve Planlama

Ofis Taşıma için Hazırlanma ve Planlama

Bir işletmeyi veya ofisi yeni bir yere taşımak, birçok adım ve dikkatli planlama içeren karmaşık bir görevdir. Bir ofise taşınmak, günlük işleri etkileyebilecek günlük işleri bozabilir.

Dikkatli bir planlama ile hareket sırasında minimum aksama olmasını sağlarsınız. Başarılı ve sorunsuz bir ofis taşımacılığı için hazırlanma ve planlamanın bazı yolları.

Ofisinizdeki toplam çalışanı belirleyin

İlk adım, ofisinizdeki çalışan sayısını ve öngörülebilir gelecekte kaç kişinin daha işe alınacağının belirlenmesidir. Şu anda ve gelecekte ofisinizde çalışan toplam kişi sayısı hakkında doğru bir fikre sahip olmak, yeni ofisin alan, oturma tahsisatı vb. Boyutuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Ofis taşımacılığınızı planlamanıza ve hazırlamanıza yardımcı olacaktır. daha iyi ve organize bir şekilde.

İşletmeniz için ideal bir ofis bulun; alan, tesisler, konum vb.

Kişinin işi için ideal bir ofis bulmak kolay bir iş değildir. İşletmeniz için yeni bir konum seçerken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bu faktörler alanı, tesisleri, konumu, erişilebilirliği vb. İçerir. Yeni ofisin iş gereksinimlerinizi karşıladığından emin olun. Hangisinin gereksinimlerinizi karşıladığına karar vermenize yardımcı olması için farklı konumları karşılaştırın. Yeni ofisin, işinizi sorunsuz bir şekilde yürütmek için gereken tüm hizmetlere sahip olduğundan emin olun.

Bir oyun ve tak iş modeli veya özelleştirilmiş bir ofis alanı bulun

Ofis alanlarını kiralamanın birçok farklı yolu vardır. Karar vermeniz gereken önemli şey, bir oyun ve fiş iş modeli veya özelleştirilmiş ofis alanı ile gitmek isteyip istemediğinizdir. Bir oyun ve fiş modelinde, standart olanaklarla önceden kurulmuş bir ofis alanı alacaksınız. Diğer yandan, özel gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirilmiş bir ofis alanı seçebilirsiniz. Bu, taşıma bütçenizi etkileyeceğinden önemli bir rol oynamaktadır.

Nakliye için yeterli zamanınız olsun

Ofisin yerini değiştirmek kolay bir iş değildir ve nakliyenizi hazırlamak ve planlamak için yeterli zamanınız olması hayati önem taşımaktadır. Bir ofise taşınmak, çeşitli adımları içeren zaman alıcı bir süreçtir. Birçok şey düşünülmeli ve kararlar alınmalıdır. Yapmanız gereken şeylerden biri, işin yanı sıra sizin için de uygun bir tarih belirlemektir. Sabit bir zaman çerçevesine sahip olmak, hareket etmeye odaklanmanıza ve yer değiştirmeden önce gerekli görevleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yeni ofisinize taşındığınızda organize olmanıza ve hazırlıklı olmanıza da yardımcı olacaktır. Ankara ofis ve büro taşımacılığınızı planlamak için yeterli zamana sahip olmamanız, daha fazla zamanınız olduğunda kolayca önlenebilecek gereksiz zorluklarla sonuçlanacaktır.

Ofis taşıma aşamalarını belirleme

Tüm bir ofisi tek bir günde taşımak mümkün olmayabilir. Bir ofis hamlesine hazırlanmak, ofis büyüklüğüne bağlı olarak 3 ay veya daha fazla sürebilir. Hareketin farklı aşamalarını gösteren bir zaman çizelgesi oluşturmanız çok önemlidir. Planın uygulanabilir olduğundan emin olmak için planlarınızı bölüm başkanlarınız, dış satıcılarınız, ortaklarınız ve çalışanlarınızla tartışabilirsiniz. Sen çalışanları için ekip üyeleri ve atama belirli görevleri içerebilir veya stressiz ve tehcir pürüzsüz. Her aşama geçtikçe yapılması gereken görevlerin bir listesini tamamlayacaksınız. Son aşamaya ulaştığınızda, daha az stresli olacak ve son hamleye hazır olacaksınız.

Taşımayı etkileyecek hangi işletmelerin veya müşteri bağımlılıklarının tanımlanması

Ofis’in taşınması dağınık olabilir ve işinizi etkileyebilir. Devam eden müşteri projeleri ve son teslim tarihleri ​​olacak. Hangi projelerin daha fazla dikkat gerektirdiğini ve hareketten etkilenebileceğini belirlemelisiniz. Müşterilerinizi taşıma hakkında bilgilendirin ve ne zaman müsait olacağınız konusunda onları güncel tutun. Haber bültenini kullanabilir veya müşterilerinize bilgi vermek için e-posta gönderebilirsiniz. Ofisinizin taşınma nedeniyle bozulmamasını sağlayın. Gerekirse önemli bir son teslim tarihini karşılamaları için çalışanlarına evlerinden çalışmalarına izin vererek esneklik sağlayın. Bu şekilde ofis taşımacılığı devam eden projeleri etkilemeyecektir.

En iyi ofis ve büro taşıma firmaları ile anlaşın

Ofis taşıma sadece engin deneyime ve kamyon, mürettebat vb. Gibi yeterli altyapıya sahip olan firmalar tarafından yapılabilir. Bu nedenle, yalnızca profesyonel güvenilir ankara ofis taşıma firması olan Ağaoğlu Nakliyat ile anlaşmanız gerekir.  Ankara ofis Taşıma firmaları konusunda bu kılavuzu izleyin .

Ofis yer değiştirme konusunda uzmanlaşmış en iyi ofis taşıma şirketleri nin bir listesini yapın . Onlardan teklif alın ve sağladıkları hizmetleri ve yaptıkları son ofis hareketlerini karşılaştırın. Ofis taşımacılığı paketleyici ve taşıyıcıyı işe almadan önce referans isteyin ve iyice araştırın. Bu, hangi şirketi işe alacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır. Güvenilir taşıyıcılar ve paketleyiciler kiralamak size çok zaman kazandıracak ve taşımadan önce ele alınması gereken diğer görevlere odaklanabilirsiniz.

Bir yedekleme planınız olsun

Bir ofise taşınmak kolay bir iş değildir. Aylarca hazırlık ve planlamadan sonra bile birçok şey ters gidebilir. Taşıma sırasında yanlış olabilecek şeylerin bir listesini oluşturabilirsiniz ve bu senaryolara dayanarak sorunsuz ve stressiz bir ofis taşıma işleminizin olmasını sağlamak için bir yedekleme planınız olabilir. Taşıma sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ani zorluklarla karşılaşmamak için yedekleme planına sahip olmak akıllıca bir harekettir.

Ofislerin taşınması kolay bir iş değildir ve oldukça stresli ve zordur. Ancak, bu makalede belirtilen ipuçlarını izleyerek, stresinizi azaltabilir ve ofisinizi minimum aksamalarla başarıyla taşıyabilirsiniz.

Ağaoğlu Nakliyat , ofis yerleştirme, sunucular ve veri merkezleri için bir dizi çözüm sunar . Sorunsuz bir ofis taşınması için bizi şimdi 0312 517 04 29 numaralı telefondan arayın veya info@agaoglunakliye.com  adresinden bize e-posta gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button