Online Araç Nasıl Satın Alınır

Online Araç Nasıl Satın Alınır

Eskiden, bir araç satın almak istiyorsanız, norm en yakın bayinizi ziyaret etmek, etrafa bakmak, bir araç seçmek ve zorlu bir pazarlık süreciyle uğraşmaktı.

Sonra sahibinden gibi web siteleri geldi ve bir trend başlattı.  satıcıların çevrimiçi reklam vermesine ve yalnızca yerel değil, aynı zamanda ülkenin dört bir yanından potansiyel araba alıcılarına ulaşmasına izin verdi. Kısa süre sonra, ülkedeki birçok bayi bu trende sıçradı ve çevrimiçi araba satın almaya adanmış “çevrimiçi satış” ekipleri oluşturmaya başladı.

Çevrimiçi Araç Satın Almadan Önce Araştırmanız Gereken Şeyler

Çevrimiçi araba satın almanın, araç satın almayı çok daha kolay hale getirdiği doğru. Ancak yine de önceden yapılması gereken ön çalışmalar var. Bunlar, yeni arabanızı satın almadan önce araştırmanız gereken bazı önerilerdir.

1. Araç Tipi

Kısa veya uzun işe gidiş gelişleriniz mi var? Çocuğun var mı? Daha uzun olduğun için baş boşluğuna mı ihtiyacın var? Size en çok hangi araç hizmet edecek?

Kompakt arabalardan, sedanlardan, SUV’lardan vb. Önce ihtiyaçlarınıza bağlı kalmanızı ve ardından isteklerinizi dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Araç markalarını araştırmak için sahibinden gibi siteleri kullanın.

2. Bütçe

En yüksek fiyatım nedir? Peşin ne kadar paraya ihtiyacım olacak? Aylık ödemelere ayak uydurabilecek miyim?

Rahat edeceğiniz makul bir fiyat aralığına sahip olun. Bütçenizi göz önünde bulundurarak en iyi fiyatı belirleyin. Aracı nakit olarak satın almıyorsanız ve finanse etmiyorsanız, peşinat için ne kadar ihtiyacınız olduğunu öğrenin. Ek olarak. Ayrıca gaz, sigorta vb. dahil olmak üzere aydan aya devam eden maliyeti bilmek isteyeceksiniz.

3. Mevcut Finansman

İstediğiniz araç için finansman var mı? Ön onay almanız gerekiyor mu? Aracı kim finanse edecek?

Bir sonraki adım, finansman için önceden onay almaktır. Bunu bankanıza, kredi birliğinize veya özel borç verene giderek yapabilirsiniz. Bu, borç almaya zorlandığınız anlamına gelmez, ancak size bir araç satın almak için ihtiyacınız olan finansal bilgileri verir. Borç veren size bayilere / satıcılara önceden ne kadar onay aldığınızı söyleyen bir mektup verebilir.

4. Teklifler ve Fiyatlandırma

Hangi aracı istediğinizi öğrendikten, bir bütçeniz olduğunda ve önceden onaylandıktan sonra, bir sonraki adım bayilerle veya satıcılarla iletişim kurmaktır. En az üç farklı satıcıdan oluşan bir listeye sahip olmanızı ve onlardan size araçtaki en iyi fiyatı vermelerini rica ediyoruz. Etrafta alışveriş yapın ve pazarlık yapın. En iyi fiyat için pazarlık yapmak genellikle çevrimiçi olarak daha kolaydır.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra anlaşmayı sonuçlandırmalısınız. Kabul ettiklerinize sadık kalın ve müzakere edilenin dışında hiçbir şeyi kabul etmeyin. “Aracınızı az önce sattık ama benzerleri mevcut” gibi ‘Yem ve Değiştir’ taktiklerine kanmayın.

Satışı şahsen sonuçlandırırsanız, aracınızı alıp eve götürebilirsiniz. Araç başka bir şehir veya eyalette ise, aracınızın size gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aracın ihtiyacına bağlı olarak, araçlar genellikle açık veya kapalı taşıyıcı taşıyıcılarla gönderilecektir.

Yeni satın aldığınız aracınız için bir nakliyeyi koordine etmek için yardıma ihtiyacınız varsa, Ağaoğlu Nakliye 0312 517 04 29 numaralı telefondan iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button