Seyehatten Sonra Bavul Temizliği Nasıl Yapılır

Seyehatten Sonra Bavul Temizliği  Nasıl Yapılır

Şu anda “her şeyi dezenfekte etme” modundayız, bu yüzden evde sıkışıp kaldığınızda, neden çantanızı temizlemiyorsunuz? Seyahat normale döndüğünde bile, bir valizi nasıl temizleyeceğinizi bilmek önemlidir – tüm mikropları ve yalnızca valizinizi sokaklarda ve metrolarda yuvarlarken aldığınız normal eski kir ve kiri düşünün. baş üstü bölmeleri ve bagaj alma.

Bavul Tekerleklerinizi ve Kollarınızı Nasıl Temizlersiniz

Bavulunuzun tekerlekleri ve kolları temizlenmesi gereken en önemli parçalardır. Ayakkabılarınızı evinizin içinde giymeyecekseniz, neden tekerlekleri silmeden valizinizi içeri yuvarlayasınız? Bir dezenfektan mendil veya mikrofiber temizlik bezi artı dezenfektan temizleme spreyi kullanarak tekerleklerdeki tüm kirleri iyice silin ve her tekerleği temizleme bezinin içinden tamamen döndürdüğünüzden emin olun.

Çantanın sapını geri çekin ve tutacağı, düğmeleri ve şaftı silin ve saklamak üzere kaldırmadan önce tamamen kuruması için açık bırakın.

Yumuşak kenarlı valizlerin çoğu, dezenfektan mendil kullanılarak temizlenebilir . Hasara veya renginin solmasına neden olmadığından emin olmak için yeni bir temizlik ürünü kullanmadan önce daima bagajınızın göze çarpmayan bir köşesini test edin.

Çantanın tüm dışını silin ve en çok zamanınızı bavulunuzun altını temizlemek için harcayın, bu da büyük olasılıkla kir çekecektir.

Sert Kenarlı Bagaj Nasıl Temizlenir

Bir dezenfektan mendil gibi bir sert taraflı bavul temizlemek için kolay ve hızlı bir yoldur. Sert bir yüzeyde bile bagaj kaplamasına zarar vermeyeceğinden emin olmak için bir nokta testi yapmalısınız.

Sert kenarlı bagajınız nakliye sırasında biraz sürtünürse, onları parlatmak ve bavulunuzun yeniden yeni gibi görünmesini sağlamak için bir Sihirli Silgi kullanmayı deneyin .

Bavulun İçini Temizleme

Fermuarların etrafındaki ve ceplerin içindeki kir ve böceklerin saklanabileceği alanlara özellikle dikkat ederek çantanın içini vakumlayın.

Bagajın içindeki lekeleri temizlemek için Tide to Go gibi bir leke kalemi kullanın . Çantayı saklamak için kapatmadan önce uygulama yapılan alanın kurumasını sağlayın — nemli alanlar ıslakken kaldırılırsa küflenmeye neden olabilir.

Tahtakuruları İçin Bir Bavul Nasıl Tedavi Edilir

Seyahatleriniz sırasında valizinizin tahtakuruları almış olabileceğine inanıyorsanız, evinize veya arabanıza getirmeyin. Dışarıda veya bir garajda bırakın ve en az 118 dereceye ulaşan taşınabilir bir ısıtma yöntemi kullanarak tedavi edin . Yetişkin tahtakuruları 20 dakika sonra ölecek olsa da yumurtaları öldürmek için en az 90 dakika valizinizi ısıtmaya devam etmeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button