Taşınma Sırasındaki Ruh Sağlığınıza Nasıl Bakmalısınız?

Taşınma Sırasındaki Ruh Sağlığınıza Nasıl Bakmalısınız?

Empiar istatistik tarafından yapılan bir ankete göre, insanların üçte ikisi boşanma yada evinden daha stresli bir yere taşınma konusunda bir anket düzenlemiştir . Peki kendine dikkat etmek için ne yapabilirsin?

Taşınma sırasındaki ruh sağlığınıza nasıl bakmalısınız?

Taşınma sırasındaki ruh sağlığınıza nasıl bakmalısınız?

1967’de bir çift psikiyatrist yaşam olaylarının bir listesini yapmıştır, ve her birine ne kadar travmatik olduğuna bağlı olarak sayısal bir değer vermiştir. Daha sonra, bu deneyimlere dayanarak strese bağlı bir hastalık geliştirme olasılığınızı belirlediler. Ölçeğe göre ev taşıma, strese bağlı hastalık geliştirme şansınızı% 30’a çıkardı. Ve eğer boşanmak ya da bir aileye başlamak gibi bir şeyle eşlerseniz – ikisi de evi taşımak için ortak sebepler – o zaman bu rakam% 50’ye kadar çıkar.

Ölçeğin şu anda oldukça eski olduğunu biliyoruz, ancak yine de önemli bir noktaya dikkat çekiyor – taşınan ev, stresi daha çok yapdığı için, genellikle hayatınızdaki bir veya daha fazla büyük değişiklik sonucu ortaya çıkıyor.

Bu nedenle, evden eve nakliyat psikolojik yönüyle nasıl başa çıkacağınızı ve kendinize nasıl bakacağınızı bilmek çok önemlidir.

Duygusal olarak kendini hazırla

Ayrıldığınız evle duygusal bir bağınız olabilir ve orada ne kadar uzun süre kalırsanız, bağ o kadar güçlü olur. Kendinizi birazcık yas gibi hissedebilecekler için hazırlamanız gerekir. Bu duyguları kabul edin, ancak kendinize hatırlatın sadece geride bıraktığınız tuğla ve harç olduğunu hatırlatın. Evin hatıralarını, orada kurulan ilişkileri ve hatta fotoğraflarını yanınıza alacaksınız.

Kendinizi bir harekete hazırlamanın başka bir iyi yolu, yeni şehrinizi ziyaret etmektir (sadece yakındaysa!). Yerel süpermarketin ne olacağı konusunda bir yiyecek dükkanı yapmak, arkadaşlarınızı öğle yemeği için yakındaki bir restorana götürmek, hareket etmeden önce doktorunuza kaydolmak veya hatta hareketinizden birkaç kez önce yeni evinizi geçmeye çalışmak bile biraz daha az yeni hissediyormuş.

Yaptığınız diğer şeylerin sayısını en aza indirerek de daha kolay hale getirebilirsiniz. Kayıp dosyalarla başa çıkmak veya telefon aramalarını takip etmek için her şeyin planlanıp zaman bırakması ihtimalinin düşük olduğunu kabul edin. Başka projeler almaktan kaçınmaya çalışın ve mümkünse, sadece baskı almak için işten bir veya iki gün işten ayırın.

En iyi ipuçları:

 • Çok fazla geçmişiniz varsa, eski evinize bir ‘elveda’ partisi verin. Ya da daha iyisi, eşyaları dağıtmak ya da arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım almak için bir fırsat olarak kullanın!
 • Hareket etmeden önce yeni memleketinizi keşfedin – yerel bölge ile rahatlayın.
 • Kendine yeterince zaman ver.
 • Yeni evinize bir macera olarak yaklaşın – eski evinizden farklı olabilir, ancak yeni bir fırsat!

Eşyalarını hazırla

Ambalajı terapi olarak düşünün – baharı aklınızı temizliyorsunuz!

Çoğu fiziksel karışıklık da duygusal bagaj olma eğilimindedir. Paketlediğiniz gibi kirleterek, hareketinizi yalnızca daha ucuz ve kolay hale getirmekle kalmaz (bu da endişeyi azaltacaktır), aynı zamanda yeni anılar için yer açarsınız. yol

Sen paketi de anksiyete azaltmaya yardımcı olabilir. Yeni yerinize vardığınızda ambalajı açmak için fazla paramparça olabilirsiniz. Önceden bir bavul hazırlayın, böylece kıyafet, tuvalet malzemesi veya ilaç bulmak için bir karton kutu denizden geçmeden birkaç gün boyunca yaşayabilirsiniz. Ayrıca yeni yerinizi derhal rahat hissetmeniz için birkaç küçük bit de ekleyebilirsiniz. Evde hissettirecek şeyler hakkında bir şeyler yapın – favori bir kupa, bir battaniye, bir çift eski terlik… ne olduğu veya saçma göründüğü önemli değil. Eğer yardımı olacaksa, toparla.

En iyi ipuçları:

 • Cem yılmaz gibi yapın – eğer size neşe getirmezse, ondan kurtulun!
 • Taşınırken elde edeceğiniz ev konforu olduğundan emin olun.
 • Eşyaları bulmayı kolaylaştırmak için içindekilerle kutularınızı işaretleyin.

Yardım isteyin

Yardım istemek utanılacak bir şey yok. Hareketli bir günde herkesin el alması gerekiyor, ister işe alma, ister paketleme hizmeti ya da bir arkadaşınıza kediyi izlemesini istemek olsun.

 Arkadaşlarınızı ve ailenizi hareketli sürece dahil etmek, sizin ‘eski’ ve ‘yeni’ hayat gibi hissedebileceğiniz şeyler arasındaki boşluğu kapatmanın yanı sıra, günün stresini azaltmanızın yanı sıra onlara sahip olduklarınızla güvenebileceğinizi biliyorsunuzdur. Sormaktan suçlu hissediyorsanız, yapma – arkadaşlarınız aynı şeyi onlar için yapacağınızı bilir!

En iyi ipuçları:

 • Sormaktan utanıyorsanız, günün sonunda pizza sözü verin.
 • Görevlerin açık bir listesini yapın ve ihtiyaç duyduğunuz yardıma dikkat edin.
 • Arkadaşlarınız ve aileniz yardım edebilecekleri işleri seçebilmeleri için elinizden geldiğince hazırlanın.

Kendine söz ver

Yeni evinize girdiğinizde ve heyecan tükendiğinde, endişenin ortaya çıkması kolay olabilir. Geride bıraktıklarınız için bir tür ayrılık kaygısı olabilir. Nostaljide yanlış olan bir şey yok, ama devralmasına izin vermeyin. Yeni yeri ve yeni insanları kucakla. Yürüyüşe çıkın, şansınız olduğu anda kendinizi komşularınızla tanıştırın, yerel gruplara katılın ya da yeni topluluğunuzu tanımak için yeni eve taşınma partisi düzenleyin.

Hareket etme stresinin bunun önüne geçmesine izin vermeyin. Yeni komşularınızla bir içki içiyorsanız ve aniden bankanızla adresinizi değiştirmediğinizi hatırlıyorsanız, kaçmayın ve yapmayın. Telefonunuzda bir hatırlatıcı not alın ve ‘Bunu daha sonra yapacağım’ deyin.

En iyi ipuçları:

 • Yeni eviniz için heyecan alın – yeni kulüpler, gidilecek yerler, dekore etme yolları!
 • Hamlenizin ilk birkaç haftasında kaos olabilir – her gün yapılacak birkaç şey seçin.
 • Bunları hatırladığınızda ‘yapılacaklar’ listesini yapın.

Nazik olun

Pazar akşamı gelirse ve siz açılmadıysanız, kendiniz için çok fazla zorlamayın. Roma’nın bir günde inşa edilmediğini hatırlayın – her şeyi halletmek için güç vermeniz yalnızca geri dönüp yeniden düzenlemek zorunda kalacağınız anlamına gelir. İş günü olduğunu hayal edin – ara verin ve saat 17: 00’de saatinizi kesin.

Benzer şekilde, kendinizi düşük hissederseniz, kendinizi yormayın. Hareketli gün heyecan verici hissedebilir, ancak aynı zamanda çok büyük bir his de verebilir ve kendinizi oldukça mavili hissettiğiniz noktalara (veya sürecin büyük parçalarına) sahip olabilirsiniz ve bu sorun değil. Sadece bir gün alın ve ilk başta neden hareket ettiğinize odaklanmaya devam edin .

Son olarak – bir mola verin. Her şey biraz ezici hissediyorsa, biraz dışarıya çıksanız veya televizyonun önünde bir bardak çay içseniz bile, biraz dinlenin. Ağaoğlu Nakliyat , yönetimi teknik olarak farkındalığı öneriyor. Fark yaratabilecek on dakikalık rahatlama teknikleriyle sizi yönlendirir. Kaybedecek zamanınız yokmuş gibi hissedebilirsiniz, ancak iyileşmek ve nefesinizi geri almak için harcanan zaman kaybolmaz.

En iyi ipuçları:

 • Mola ver!
 • Sevdiğiniz yeni eviniz hakkında bir şeyler bulun – belki bahçenizde bir bardak çay ya da yatak odanızdaki kuytu.
 • Kendinizi boğulmuş hissediyorsanız bir plan yapın. Listeden işleri işaretlemek, ne kadar başarılı olduğunuzu fark etmeni sağlayabilir!

Eve dönen kasırgaya kapılmak çok kolaydır – tünel vizyonunu geliştirebilir ve kendinize bakmayı tamamen unutabilirsiniz. Fakat zihinsel sağlığınız bir öncelik olmalı. Evin taşınması çok büyük bir girişimdir, bu nedenle kendinize karşı nazik olun ve küçük, ancak tüm zaferlerinizi kutlayın.

Görüşmek Üzere agaoglunakliye.com Evibizmi Taşınacak Bize bu numarada ulaşabilirsin. 0312 57 04 29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button