TV’nizi Duvara Monte Etmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

TV'nizi Duvara Monte Etmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Yeni bir eve taşındıktan sonra, yerden tasarruf etmek ve / veya ekranı yükselterek odadaki herkesin görmesini kolaylaştırmak için TV’nizi duvara monte etmeyi düşünebilirsiniz. Ancak, TV’nizi duvara monte etmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli faktör vardır.

TV'nizi Duvara Monte Etmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler
TV’nizi Duvara Monte

Diğer Cihazlar, Alan ve Ağırlık

Bu faktörlerden ilki, TV’nizin giriş / çıkış bağlantı noktalarından kolayca erişilebilen diğer cihazları (DVD / Blu-Ray ve / veya Video oynatıcılar, oyun konsolları, kablo / uydu kutuları vb.) Yerleştirmek için yakınlarda yeterli alan olup olmayacağıdır. .

TV’nin altına yüzer raflar veya bir kitaplık (uçların geçmesine izin vermek için arkada delikler açılmış) takmak bu sorunu çözmenin bir yoludur. Bu, elbette, duvarınızın TV’nizin ağırlığını ve diğer gerekli rafları kaldırıp kaldıramayacağını düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

TV’nizi / rafınızı bir alçıpan duvara monte ediyorsanız, vidalarınızı sabitlemek için saplamalar bulmak zorunludur (bir saplama bulucu ile veya yoksa, burada verilen ipuçlarını izleyerek ). En hafif modern TV’lerin bile ağırlığının sonunda onları duvardan çekip TV’nizin yere düşmesine neden olacağından, alçıpan dübelleri kullanmaya kalkmayın.

Gizleme Talepleri

Sonra, tabii ki, ipuçlarını takip etme sorunu var. Tek bir kurşun izi bile olsa ve potansiyel olarak duvarınızda (en yakın elektrik prizinin nerede olduğuna bağlı olarak) sadece göze hoş görünmekle kalmaz, örneğin bir çocuk veya evcil hayvan ‘bağlanırsa’ potansiyel olarak tehlikeli olabilir. her şeyin çökmesine neden olabilecek bir ipucunda.

Takip eden potansiyel müşterileri şu şekilde önleyebilirsiniz:

  • Bir profesyonelin uçlarınızı duvarın içine yerleştirmesi
  • Bir profesyonelin TV’nin yanına / arkasına bir elektrik prizi taktırmak
  • Uçları gizlemek / korumak için bir kablo kapağı takma

Bağlantı Noktalarına Erişim

TV’nizi duvara monte ederken, bağlı mevcut cihazları değiştirmek veya yenilerini eklemek istemeniz durumunda, giriş / çıkış bağlantı noktalarına hızlı ve kolay bir şekilde erişme yeteneğinizi de düşünmeniz gerekecektir. Bağlantı noktaları TV’nin arkasındaysa, duvardan uzağa teleskopla çekebileceğiniz bir duvar montajı hayatı kolaylaştıracak ve bağlantı noktalarına her erişmeniz gerektiğinde TV’nizi ‘sökmek’ zorunda kalmanızı önleyecektir.

Görüş açısı

TV’nizin açısını oturmayı seçtiğiniz yere göre ayarlamak ve / veya günün farklı saatlerinde güneşin aşırı parlama yapmasını önlemek istiyorsanız, ayarlanabilir bir duvar montajı satın almayı düşünmelisiniz.

Araçlar

Son olarak, ancak belki de en önemlisi, cihazınızı güvenli bir şekilde monte etmek için gerekli aletlere (saplama bulucu, matkap, dübellerinizin / vidalarınızın boyutuna uygun bir matkap ucu ve bir tornavida) ve uzmanlığa (DIY’de herkes iyi değildir) sahip olduğunuzdan emin olun. TELEVİZYON.

TV’nizi Duvara Monte Etme Yardımı

Kendin yap becerileriniz hakkında şüpheleriniz varsa, gerekli araçlardan yoksunsanız veya eve taşındığınız zor bir günün ardından TV’nizi duvara monte etmek zorunda kalamıyorsanız, profesyonel tamircilerimiz işi sizin için yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button