U-ETDS Sistemi Nedir.? Kimleri Kapsamaktadır. Faydaları Nelerdir.?

U-ETDS Sistemi Nedir.? Kimleri Kapsamaktadır. Faydaları Nelerdir.?

U-ETDS NEDİR. KİMLERİ KAPSAMAKTADIR.

Uets Ulaştırma ve altyapı Bakanlığı nın 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe giren Ulaştırma elektronik takip denetleme sistemine verilen genel isimdir. Yükleme yapılmasından itibaren 6 saat içinde yük bildirimini yapılması yapılarak devletin gerçek zamanlı denetim yapması için tasarlanmıştır. 1 Ocak 2019’da yolcu taşımacılığı için zorunlu hale gelen sistem 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tüm bireysel kamyoncular ve lojistik firmaları için zorunlu hale gelmiştir. Bu kapsamda K1 K3 L1 L2 c3 M1 m2 n1 n2 P1 P2 R1 ve R2 belgesi ile çalışan firmalar kapsamında yük bildirimi yapmak zorundadır.

U-ETDS SİSTEMİNİN FAYDALARI NELERDİR.?

Uets sistemi sayesinde Korsan ve usulsüz taşımacılık engellenecek, sektöre giriş kontrolü ve planlaması sağlanacaktır. Taşınan yük istatistikleri tutularak gerekirse taban fiyat uygulaması yapılabilecek taşınan yükün Güvenlik amacıyla anlık izlenmesi sağlanacaktır. Evden Eve Taşımacılık faaliyetlerinde ki haksız rekabet ve kayıt dışı taşımacılık önlenecek taşımacılık çalışanları mali ve sosyal haklar verilmesi sağlanacaktır.

  1. Talip diyor ki:

    K1* olarak kayıtlı olanlarda zorunlumu tek bir firmanın işini yapan tek tek musteri bilgilerini sisteme girmek biz nakliyeciler icin zor bi durum umarim bizi kapsamıyordur tek tek hesap vermekten para kazanacak vaktimiz kalmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button